Sztuki walki a moje dziecko

Wielką popularnością cieszy się ostatnio w Polsce i na całym zresztą świecie aktywność fizyczna. Promuje się zdrowy i aktywny tryb życia już od najmłodszych lat. Wśród dzieci często popularne są podejrzane w kreskówkach czy filmach dla dzieci sztuki walki a także Gry Hot Spot za darmo.

777_Hot_5

Nierzadko po obejrzeniu Kung-fu Panda dziecko przychodzi do rodzica i prosi o to, by zacząć uprawiać taki sport. Niejeden rodzic zadaje sobie wówczas pytanie: sztuki walki a moje dziecko? Czy to na pewno jest bezpieczne? Czy dobrze jest tak od najmłodszych lat pozwalać na agresję wymierzoną w konkretnego przeciwnika? Dość powszechnym zjawiskiem są również zajęcia prowadzone przez szkółki sportowe dla dzieci przy ich szkołach. Dla ułatwienia wynajmuje się salę w szkole dziecka i organizuje zbiorowe lekcje. Warto pamiętać, że zawsze jest to rodzaj aktywności fizycznej, jakiej naszym dzieciom, które właściwie trudno jest odkleić od komputera, niewątpliwie brakuje. Więc gdy dziecko przychodzi i samo z siebie chce zacząć, warto na to przystać.

Ma to wpływ na rozwój psychoruchowy naszych pociech, poza tym znajdują się w grupie rówieśników, co również jest ważne w ich rozwoju ogólnym. Warto wybrać dobrą szkółkę ze sprawdzonymi instruktorami. Dobry trener nie tylko zmotywuje dziecko, ale zostanie ważnym autorytetem dla naszego dziecka i pomoże mu osiągać zamierzone cele. Ruch fizyczny nie pozostaje bez wpływu na higienę psychiczną. Jeśli dziecko po kilku godzinach siedzenia w szkolnej ławce pójdzie na zajęcia z ulubionym instruktorem, a także kolegami i koleżankami, chętniej usiądzie do lekcji, obiadu czy dodatkowych zajęć z angielskiego. Tak, jak i dorosły, dziecko potrzebuje świeżego umysłu do działań i odrobina wysiłku fizycznego dobrze wpłynie na latorośl. Poza tym nigdy nie wiadomo, czy nie mamy w domu przyszłego mistrza olimpijskiego – być może dziecko odkryje swoją największą pasję życiową! Nie ma się zatem czego obawiać, a jedynie zachęcić do rozwoju. Szczęśliwe dziecko to mądre i zdrowe dziecko, warto o tym pamiętać w swoich rozważaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *