Jakiej sztuki walki najlepiej zacząć się uczyć

W dzisiejszych czasach nastąpił znakomity wzrost zainteresowaniem aktywnym życiem. Możemy obserwować to w całej Europie. Moda na zdrowy tryb funkcjonowania nie ominęła również Polski. Jest to jednak bardzo zdrowy trend. Wielką popularnością cieszy się jazda na rowerze czy jogging, coraz częściej Polacy jednak decydują się na bardziej „egzotyczną” aktywność, jak joga czy sztuki walki. Pojawia się pytanie, jakiej sztuki walki najlepiej zacząć się uczyć? Dla żółtodzioba w temacie Gry Hot Spot  to oczywiście nie jest łatwe wybrać spośród wielu rozmaitych opcji tę najbardziej mu odpowiadającą.

8

Dobrze jest na początku zadać sobie pytanie, czy chce się być efektownym czy skutecznym. Ważne jest, by traktować ten rodzaj fizycznej aktywności jako sport, nierzadko szlachetny, a nie kurs tego, jak się bić na ulicy. Zupełnie nie o to chodzi. Sztuki walki są bardzo szlachetne. Sporą popularnością cieszy się oczywiście boks, uważany za najszlachetniejszy z rodziny sport. Ponadto nierzadko w grę wchodzą wschodnie sztuki walki. Początkującym często zaleca się zacząć od mało intensywnego wysiłkowo sportu. Właściwie wszystkie tego rodzaju aktywności są bardzo wyczerpujące i wymagają dobrej kondycji, ale od niektórych łatwiej zacząć.

Do takich niewątpliwie zalicza się shidokan. Jest to sport walki szalenie wszechstronny, a walka odbywa się w trzech formułach, które podobne są do rozsławionego przez niejeden film azjatycki karate. Często wybiera się też taekwondo. To kolejna piękna sztuka walki. Wszyscy oczywiście kojarzymy też kung-fu. Według specjalistów dobrze jest zacząć od ogólnorozwojowego sportu walki, jak boks czy judo, a dopiero później zabierać się za konkretne specyfikacje. Dla pragnących bardzo się zmęczyć polecany jest kick-boxing albo thai-boxing. Można się zmachać, nabrać niebywałej kondycji i przy okazji poznać tajniki ciekawego sportu. Jeśli dobrze się zacznie, będzie się tylko chciało poznać kolejne sztuki walki i kolejne. Wówczas można być nie tylko zadowolonym, ale i dumnym ze swoich niewątpliwych osiągnięć. Sztuki walki to nierzadko dobry sposób, by stracić na wadze lub nabrać masy mięśniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *